Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk.
Elfogadom

A 6 legnagyobb fejfájás amit a lakásfelújítás okozhat

Egy lakásfelújítás bizony amennyi izgalommal és örömmel jár, éppen annyi nyűg és fejfájás is jár vele a munkafolyamatok során. Ebben e bejegyzésben összegyűjtöttük a legtöbb olyan „ballépést”, amelyeket érdemes elkerülni az újítás során. Így megmarad a családi béke és valóban jó hangulatban foglalhatjuk el majd az új otthonunkat.

1. Az anyagiak

Az első és leggyakoribb „fejfájás faktor” kapcsán bizony nem mehetünk el szó nélkül az anyagiak mellett sem. Lakásfelújításba fogni ugyanis csak abban az esetben ajánlott, ha a teljes költség rendelkezésünkre áll. Ugyanis nincs annál bosszantóbb és kétségbeejtőbb, mintha egy ponton kénytelenek vagyunk leállni a munkálatokkal pénzhiány miatt.

2. A felújítás nagysága és a részletek

A fenti ponthoz igen szorosan kapcsolódik a részletes tervek és a felújítás nagyságának felmérése egyaránt, ugyanis mindezek nagyban befolyásolják az anyagiakat. Vagyis nagyon lényeges, hogy készítsünk pontos ütemtervet az összes elvégzendő munka komplexitásának a figyelembevételével. Így a kiadásokkal és az időtartammal egyaránt tudunk kalkulálni.

Nem beszélve arról, hogy a jól átgondolt tervezésnek hála nem ér majd minket meglepetés akkor, amikor a bútorokat a helyükre kell tenni, be kell szerelni a világítást vagy éppen beépítésre kerül a fürdőkád. Minden pontosan passzolni fog úgy, ahogy azt előzetesen elképzeltük.

Vagyis nem csak amiatt érdemes látványtervet készíttetni, hogy már előre lássuk papíron a maga teljes valójában az elképzeléseinket. Ez sokkal többet jelent ennél. 

3. Egy mérés nem mérés!

Ha van valami, ami elképesztően fontos egy lakásfelújítás során, az a mérés. De nem ám csak úgy ímmel- ámmal, hanem teljesen pontosan. Vagyis az nem jelent semmit, ha mi magunknak lemértük az adott területet, mindenképpen szükség van ellenérzésre, valamint a munka elvégzésére felkért szakember kalkulációira is.

Ugyanis mindezektől függ majd például, hogy mennyi csempét, burkolót vagy éppen laminált padlót kell vennünk, ettől függ a falfesték mennyiséget, az építőanyagok és szerelvények beszerzése, valamint a bútorok kiválasztása is. Hiszen ha kevesebbet vettünk valamiből, kellemetlen extra kiadásaink lesznek, ha többet ,akkor is borulhat a költségvetésünk.

4. Nem megbízható szakemberek

Ha a szomszéd ismerőse ajánlj valakit, az nem jelenti automatikusan azt, hogy ő lesz a tökéletes szakember számunkra. Mielőtt felkérünk valakit a lakásunkkal kapcsolatos kisebb vagy nagyobb volumenű munkálatokra, előtte mindenképpen érdemes megtekinteni az előző munkáit és meggyőződni azok minőségéről.

Emellett nagyon fontos minden részletet letisztázni mindkét fél érdekében, legyen szó a pontos anyagiakról, az anyagok beszerzéséről vagy éppen a határidőkről. Ennek kapcsán lényeges megemlíteni a felkészültséget is. Ha nem vagyunk szakemberek, akkor is képben kell lenni valamennyire az éppen zajló folyamatokkal, hiszen laikusként könnyen megvezethetnek minket. 

5. A saját igények figyelembe vétele

Számos olyan bevett szokás létezik egy ház kialakítása kapcsán, amelyektől simán meg lehet szabadulni egy felújítás alkalmával, ha az számunkra nem praktikus. Például ha senki sem szeret zuhanyozni a családban, akkor teljesen felesleges zuhanyzós fürdőszobát tervezni, találjunk ki inkább megoldás arra, hogy milyen módon férne be egy fürdőkád!

Ha pedig szinte sosem főz valaki, nem kérdés, hogy az étkező javára lehet odatenni egy kicsit pluszban a rendelkezésre álló helyből, de akár a nappali is kaphat néhány plusz métert ezáltal. Ne feledje, az Ön otthonáról van szó, itt legyen minden pontosan olyan, hogy minden téren a személyes kényelmet szolgálja.

6. Nem kell mindent egyszerre megvenni

Amíg otthon áll a bál és nincs egy talpalatnyi tiszta hely sem, addig teljesen felesleges felhalmozni mindent egy helyre. Hiszen ha még csak a burkolásnál tartunk, semmi keresnivalója a helyszínen álmaink komódjának, ami szinte biztos, hogy meg fog sérülni, mire a végleges helyére kerül majd. Vagyis nézelődni természetesen szabad és kell is a folyamat gördülékenysége érdekében, a tárolást viszont más módon érdemes megoldani.

Ugyanakkor természetesen a elodázás hibájába sem szabad beleesni, hiszen ha kicsúszunk az időből és a burkoló várja a csempét a helyszínen, akkor bizony csak abból lehet válogatni, ami éppen készleten van. Az pedig nem feltétlenül álmaink netovábbja lesz majd. 

Természetesen mindez csak a jéghegy csúcsa, hiszen a munkálatok során minden bizonnyal újra és újra eljön az a pont, amikor felüti a fejét egy újabb, kisebb vagy nagyobb bonyodalom. Viszont ha a fenti pontokban szereplő dolgok rendben vannak, a kártyavár nem fog összedőlni. Ez pedig hatalmas könnyebbség lehet akkor, amikor az ember úgy érzi, összecsaptak a feje felett a hullámok.

Amennyiben hasznosnak találta a cikket kérjük nyomjon egy Tetsziket

További anyagainkat a Blogunkban érheti el