Ha felhajtom az a baj, ha foltos lesz, az a baj!
Olykor vita tárgyát képezi az is, ha egy-egy rossz célzás után foltok maradnak utánam a WC-ben. Rendben, belátom, ez tényleg nem valami higiénikus hosszú távon még annak ellenére sem, hogy remek móka olykor célbalövőset játszani a a mosdóban. Viszont annak érdekében, hogy az ülőke tiszta maradjon, nekem azt mindenképpen fel kell azt hajtani. És mikor éppen egy jó film megy a TV - ben, csilingel a mikrosütő, vagy éppen a gyermekek valamelyike kopogtat az ajtón és kérdezgeti mit csinálok, előfordulhat, hogy elmulasztom lehajtani a tetőt.
Ám ez még mindig sokkal higiénikusabb, mintha fel sem hajtanám a művelet előtt.
Azt mondja, véletlenül ráült a csészére...
Kérdezem én, hogy nem szemből közelíti meg az ember a WC ülőkét? Mert az egyetlen magyarázat arra, ha valaki a deszka helyett a peremen landol, ha egyáltalán nem néz rá a WC-re, mielőtt leülne. Egy ilyen hiba pedig leképzelhetetlen a gyakorlatban, hiszen amatőr dolog nem megnézni, hova teszi az ember a csupasz fenekét.
Én mindkét verziót jól ismerem!
Mivel én és számos férfitársam állva és ülve is maximálisan kiélvezzük a WC minden áldásos tulajdonságát, pontosan tudjuk azt is, milyen kényelmes tud lenni egy ülőke. Így a fel-és lehajtással kapcsolatos viták során egyszerűen nem érv az, hogy én ezt nem érhetem, mert nem kevés tapasztalatom van a toaletten való ücsörgés terén is.
Ha lehajtjuk, hajtsuk le a fedelet is!
Egyrészt így sokkal higiénikusabb, másrészt pedig mindkettőnknek igaza lesz, hiszen azt az ominózus plusz mozdulatot mindkettőnknek el kell végeznie távozás előtt. Persze csak akkor vetném fel ezt a kérdést, ha nem gondolnám, ha ez egy újabb konfliktusforrás lesz a WC-k izgalmas világa kapcsán, hiszen ha ezek után csak egyszer nyitott tetőt talál odabenn, máris kész a baj. Bár inkább ez, mint a kifogyott WC papír. És kívánom, hogy ennék nagyobb gondunk soha ne legyen.
Igazam van?
Ha tetszett a cikk nyomjon egy Like-ot