Egy kád rendszerint a fürdőszoba lelke, hiszen amellett, hogy itt merül el az ember a habokban egy kemény munkanap után, a figyelem is erre a szaniterre terelődik, amikor valaki belép az adott helységbe. Éppen ezért egyáltalán nem mindegy, miként fest ez a felület. Sajnos azonban sok háziasszonynak meggyűlik a baja a kád tisztításával és makulátlanul fehérré varázsolásával. Éppen ezért összegyűjtöttük ehhez a leghatékonyabb tippeket.
A boltokban kapható termékek
Ma már számos különböző, a fürdőkád tisztítására alkalmas terméket lehet találni a boltok polcain, amelyeket sokan előszeretettel használnak. A legtöbb esetben valóban hatékonyak ezek a szerek, különösen ha valaki megtalálta azt, amelyek a saját igényeit a leginkább kielégíti és hamar tisztává varázsolhatja vele az adott felületet. Ám nem mehetünk el szó nélkül ezek környezetre gyakorolt hatása mellett, amely hosszú távon káros lehet, ráadásul az arra érzékenyek esetében bőrirritációt is okozhatnak.
Házi praktikák
A boltban kapható termékek mellett sokan vetnek be különböző házi praktikákat is, amelyekhez az alapanyagok a legtöbb háztartásban alapvetően rendelkezésre állnak. Érdemes e téren három különböző lépésre bontani a tisztítás folyamatát, kezdve a felület megtakarításával, folytatva a szappancsíkok eltávolításával, majd befejezve a fényezéssel.
A makacs szennyeződések eltávolítása
Ha a kádhoz hasonló felületek megtisztításáról van szó, akkor sokan esküsznek a háztartási ecet használatára. Ez a szer ugyanis tökéletesen alkalmas arra, hogy a vékony rétegben lerakódott vízkövet eltávolítsa. Vigye fel a felületre a 20%-os ecetet, majd kis idő után alaposan súrolja át és öblítse le. Makacs szennyeződések esetén akár mosószódával is keverhető. Sőt, ha igazán elkeserítőnek tűnik a helyzet és sárgás-barnás foltok jelennek meg a kádon, akkor sem kell kétségbe esni. Addig kell engedni langyos vízzel, míg az ellepi a foltokat, majd három-öt pohár tömény ecetet hozzáadni. Tíz-tizenöt perc múlva le lehet engedni és át lehet súrolni. Ha pedig teljesen biztosra menne, házi súrolószert is készíthet, amelyhez konyhasóra és ecetre lesz szükség.
A szappancsíkok ellen
Sokan vetik be hasonló helyzetekben a mosószódát önmagában is, amely a szappancsíkok eltávolításában nyújt segítséget, egyszerűen csak át kell vele dörzsölni a szóban forgó felületet.
A fényes végeredmény
Most, hogy a vízkövet és a szappancsíkokat is eltávolítottuk, elérkeztünk a fényezéshez, hiszen ez is lényeges része a folyamatnak. Bár kevesen gondolnák, szuper ötlet ehhez a babaolaj bevetése, amellyel vékonyan át kell kenni a felületet, majd forró vízzel át kell öblíteni azt. Ugyanilyen hatékony e téren sampon is, ezt azonban inkább hideg vízzel ajánlott lemosni a fürdőkád felületéről.
Milyen gyakran érdemes a kádat takarítani?
Legalább hetente egy alkalommal érdemes időt fordítani a kád kitakarítására, ellenkező esetben ugyanis nagyon sok szennyeződés tapad meg a felületén, amellyel már nehéz elbánni. A rendszeres időközönként megtisztított kádról viszont a megfelelő praktikával eredményesen el lehet távolítani lerakódott piszkot.
Természetesen a kád tisztítása terén mindenki másra esküszik, így a saját tapasztalatokra érdemes támaszkodni ennek kapcsán. Így a bevált módszerek nyomán egyszerűen és gyorsan lesz mindig tiszta és fényes a kád.