Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk.
Elfogadom

​Az elektromos bojler alkotóelemeinek szerepe

​Az elektromos bojler alkotóelemeinek szerepe

Az elektromos bojlerek ma már gyakorlatilag minden háztartásban megtalálhatók, a működésüket pedig magától értetődőnek tekintjük. Ebben viszont a szerkezet minden egyes alkotóelemének fontos szerepe van, amelyekről érdemes beszélni.

Milyen fontos részei vannak egy elektromos bojlernek?

Alapvetően alkotórészei a víztároló tartály mellett a hőszigetelés, a fűtőtest, zárt rendszer esetén a hőmérséklet szabályozó és -korlátozó, biztonsági szelep, valamint a köpeny és a burkolat. 

Ezeket a szerkezeteket rendszerint az űrtartalomtól és a várható üzemi víznyomás-terheléstől függően 1,7-3 milliméter vastagságú, zománcozható acéllemezből készítik.

A tartályok esetében a korrózióvédelmen van a hangsúly, ehhez a legtöbb esetben a gyártók speciális tűzzománcot alkalmaznak. Emellett e rész hőszigetelése is lényeges, hiszen ha nem megfelelő, akár fűtőtestként is funkcionálhat a fürdőszobában, amely a nyári hőségben különösen kellemetlen lehet, ráadásul a fogyasztása sem alacsony így.

Ennek elkerülése érdekében általában 22- 50 milliméter vastag, freonmentes poliuretán habot alkalmaznak a gyártók. Vásárlás előtt érdemes számolni azzal, várhatóan mennyi meleg vízre lesz majd szüksége a családnak, ugyanis ez nagyban meghatározza a bojler kapacitását. Ha 45°C-os meleg vizet veszünk figyelembe, akkor az átlagos mértékű fogyasztás naponta 40-50 litert jelent személyenként.

Ez azt jelenti, hogy egy 80-120 literes készülékek egy 3-4 tagú család melegvíz igényét képes kielégíteni. Azonban nem érdemes túllőni a célon, egy túlságosan nagy méretű tartály ugyanis fölöslegesen sok energiát használ fel és ez jelentősen megnöveli a kiadásokat.

A hőmérséklet szabályozó és -korlátozó feladata is jelentős, hiszen ez fele azért, hogy mindig megfelelő mennyiségű és hőmérsékletű víz álljon rendelkezésre, amikor szükség van rá. 

Mit érdemes tudni a bekötéssel kapcsolatban?

Annak érdekében, hogy a különböző elemek valóban maradéktalanul tölthessék be a szerepüket és folyamatos legyen a meleg víz ellátás, lényeges ismerni az ideális bekötés módját is. Fontos tudni például, hogy az elektromos bojlerek esetében a 30 literes és annál nagyobb készülékeket csak állandó bekötéssel lehet az áramkörre kapcsolni, vagyis ezekben az esetekbe a konnektorba bekötés nem engedélyezett. 

Vagyis az elektromos bojlerek minden egyes alkotóeleme nagyon lényeges ahhoz, hogy a berendezések megfelelően működjenek és mindig legyen otthon megfelelő mennyiségű meleg víz.

Bojler kínálatunk ITT érhető el

Amennyiben hasznos volt a bejegyzés, kérem nyomjon egy Tetsziket

További cikkeink a blogban érhetők el

Tartalomhoz tartozó címkék: érdekességek