Amikor a fürdőszoba felújításáról van szó, a legelhanyagolhatóbb dolognak tűnik a WC csésze kiválasztása. Egészen addig így van ez, amíg meg nem látja az ember a hatalmas választékot, amiben bizony nagyon könnyű elveszni, ezzel együtt pedig el is bizonytalanodni. Hiszen az esztétikai szempontok mellett számos más tényezőt is figyelembe kell venni, ha a csészékről van szó, így a döntés nem tűnik egyszerűnek. Ebben a bejegyzésben mindent összegyűjtöttünk, amit ezzel kapcsolatban tudni érdemes.
Fali, álló vagy monoblokkos WC csészék
Mindhárom verzió nagy népszerűségnek örvend a fürdőszobákban és ahogy az lenni szokott, az álló, a fali és a monoblokkos kivitelnek is vannak előnyei és hátrányai.
A fali WC csészék esetében elsősorban az esztétika a kiemelendő, ugyanis gyönyörű, egy modern fürdőszobába abszolút illeszkedő kialakításról van szó. Mivel maga a tartály rendszerint a falon belül kap helyet, helytakarékos is, hiszen csak a nyomólapnak szükséges helyet találni a falon. Pontosan ebben rejlik e variációk hátránya is, ugyanis egy esetleges meghibásodás esetén nehezebben hozzáférhető a tartály.
Az álló WC csészék mondhatók a klasszikusnak, ha toalettekről van szó, ugyanis annak idején minden panel lakásba is intézménybe ezek az aljzathoz rögzített variációk kerültek. Napjainkban is igen pénztárcabarát megoldásnak számít és bár nem feltétlenül annyira helytakarékos mint a fentebb említett megoldás, számos modern és esztétikus kialakítás létezik belőlük. Előnye, hogy a tartály könnyen hozzáférhető, meghibásodás esetén is egyszerűen javítható, ráadásul a magasba is felszerelhető.
Szintén nagyon népszerűek ma az úgynevezett monoblokkos kivitelezések, amely esetében maga a WC össze van építve egy kerámia tartállyal, kompakt és igényes megjelenést alkotva ezzel. Tulajdonképpen ebben a verzióban találkoznak a fali és álló csészék előnyei. Egyetlen hátránya, hogy a tartály csak a csészén helyezhető el, így nem ad variálási lehetőséget, a kialakítás adott.
Hátsó vagy alsó kifolyású kialakítás
A fali WC csészék rendszerint alsó kifolyásúak ami nem véletlen, hiszen ez is tovább növeli e megoldás esztétikai értékét. A szennyvíz ebben az esetben lefelé, a lefolyóra közvetlenül rákötve távozik. A hátsó kifolyású megoldások esetén a szennyvíz távozásához szükséges cső a falba vezet, így bár kevésbé helytakarékos és mutatós, ugyanakkor könnyebben hozzáférhető és javítható, ha arra van szükség.
Lapos vagy mély öblítés
A lapos öblítésű kialakítás esetén a kerámia részen egy kis tálca került kialakításra, míg a mély öblítésű esetében ez nem így van. Esztétikai szempontból mindenki maga dönti el, hogy melyiket választja, bár a higiéniai szempontok miatt egyre többen a mély öblítés mellett teszik le a voksukat. Ez a variáció ugyanis sokkal könnyebben tisztán tartható, ráadásul a kellemetlen szagok miatt is kevésbé kell aggódni.
Peremes vagy perem nélküli WC csészék
Bár a már fentebb említett klasszikusnak számító csészék rendszerint rendelkeznek peremmel, léteznek ma már úgy nevezett perem nélküli WC csészék is. Ez nem csak esztétikailag jelent sokat, de sokkal higiénikusabb is ez a megoldás. Ugyanis a szennyeződések nem tapadnak meg a perem alatt, így tisztán tartani is sokkal könnyebb.
Melyiket érdemes választani?
Ez alapvetően három tényezőtől függ.
- Rendelkezésre álló hely
- Egyedi saját igények
- Költségkeret
Érdemes lépésről lépésre átgondolni a fentebb vázolt variációk előnyeit és hátrányait, így könnyedén megtalálja majd az Ön fürdőszobájába ideális WC csészét.
Kattints ide a teljes kínálathoz!
Kiemelt gyártók: